Myśli nieuczesane

O mnie

Hej. Mam na imię Andrzej. Prywatnie i na co dzień jestem panem w okolicy 40tki, mężem, ojcem dwójki wspaniałych dzieci. Zawodowo pracuję w dziale IT dużej korporacji. Poza pracą zajmuję się wieloma (czasami uważam, że zbyt wieloma) rzeczami.

Informatyka

Jak by na to nie patrzeć, jest to ogromny kawał mojego życia. Zajmuję się zarządzaniem organizacją informatyczną, jestem właścicielem kilkunastu adresów www, angażuje się w różne projekty informatyczne. Rozumiem, jak działają komputery, sieci, oprogramowanie.

Jednocześnie nie potrafię odpowiedzieć na pytanie „jaki komputer najlepiej kupić”. Na sprzęcie się nie znam.

W przeszłości byłem członkiem zarządu Polskiej Grupy Użytkowników Linuxa. Działałem również w grupie entuzjastów zakładających Ruch na Rzecz Wolnego Oprogramowania. Razem z grupą Lemac tworzyliśmy również system wspomagania informacji lotniczej NOTAM (NOtice To AirMen) dla Portu Lotniczego Okęcie.

Domy inteligentne

Fascynuje mnie to zjawisko jako realizacja pomysłu angażowania automatów tam, gdzie mogą one w prosty sposób pomóc ludziom, wykonywać za nich proste (dla ludzi) czynności i pozwolić ludziom skupiać się na ważniejszych, koncepcyjnych rzeczach.

Mój dom zbudowałem w oparciu o system domów inteligentnych EIB/KNX i ćwiczę co jakiś czas nowe pomysły z tym związane. Do pełnej samowystarczalności w tym zakresie brakuje mi w zasadzie tylko uprawnień na wykonywanie prac elektrycznych.

Sport

Nie bardzo.

Lubię jeździć na nartach.

Próbowałem biegania, ale nie zapałaliśmy do siebie miłością.

Dzieci

Mam dwójkę – starszego syna i młodszą córkę. Są dla mnie fascynującą motywacją do niemal wszystkiego. Są niesamowite.

Finanse osobiste

Przez długi czas zajmowałem się modelami działania finansów domowych. Każdy ma inne modele, które są dostosowane do poziomu zamożności, charakteru domowników i celów, które chcemy osiągnąć. Przez jakiś czas miałem nawet pomysł, żeby napisać książkę o prowadzeniu budżetu domowego, jednak Michał Szafrański z bloga Jak Oszczędzac Pieniądze robi to tak  profesjonalnie i kompleksowo, że mógłbym być tylko jego cieniem.

Społeczności

Mam naturę społecznika. Ku zgrozie mojej rodziny angażuję się w projekty szkolne, lokalne i globalne. Nie mam klucza doboru swojej działalności. Angażuję się w ciekawe projekty, które mają na celu podniesienie jakości życia.

Biznes

Przymierzam się do rozpoczęcia własnego biznesu zgodnego z moimi fascynacjami. Jeszcze nie zdecydowałem się jednak na jeden kierunek a we wszystkich biegnie się trudno.

W ramach przygotowania do tego dużego kroku zrobiłem studia MBA (Master of Business Administration), które otworzyły mi oczy na nowe perspektywy spojrzenia na biznes i jego działanie.

Wytrwałość

No niby tak, ale…

Jestem typem kickstartera. Mocno angażuję się w momencie startu, tworzenia, kształtowania, doprowadzenia do sprawnego działania.

1 Comment

  1. Aneta NieTylkoMeble

    Zapomniałeś o drewnie 😉
    Powodzenia w nowej odsłonie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 Boczi

Theme by Anders NorenUp ↑